Vánoce na hradě Šternberk

19. 12. 2022     sekce: Akce školy     autor: Václava Baštanová     tisk: tisk článku

V týdnu 9.12. - 16.12.  jsme navštívili krásný hrad Šternberk, který nás přilákal svou vánoční atmosférou. Užili jsme si prohlídku hradu s výkladem paní průvodkyně, během které nám byly představeny symboly Vánoc a tradice, které jsou s vánočním časem neodmyslitelně spojovány. Děti získaly nové poznatky o tom, jak se slavily Vánoce v době našich předků a v bohatém šlechtickém sídle. Součástí prohlídky byla návštěva Liechtensteinské hradní kuchyně. Po prohlídce jsme se zastavili ve vánoční dílně. Namalovali jsme si keramické hrnečky a vyzkoušeli si tvorbu gelových svíček. Při prohlídce 13.12. natočila třídu 4.A a školku TV Morava. Reportáž Vám alespoň trošku přenese atmosféru, kterou jsme zažili.

Mgr. Martina Polláková